» » Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб
ornament-full-title

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб

ornament-full-title

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено ряд змін до Податкового кодексу України (Кодекс), у тому числі в частині оподаткування доходів військовим збором.

Відповідно до пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід до якого відповідно до пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу.

Зазначимо, що порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Кодексу.

Так за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які перелічені у пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу.

Разом з цим Законом України від 28 грудня 2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», який набрав чинності з 13 березня 2015 року, п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доповнено пп. 1.7 відповідно до якого звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи та/або доходи, які оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Отже, враховуючи викладене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється від оподаткування військовим збором.


Спеціалізована державна податкова інспекція з ОВП в м.Одесі МГУ ДФС

flagОцени статью!

banner

banner

Наши Группы