» » «Пряма» телефонна лінія на тему: «Адміністрування єдиного соціального внеску»
ornament-full-title

«Пряма» телефонна лінія на тему: «Адміністрування єдиного соціального внеску»

ornament-full-title

04.12.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Турбіною Іриною Володимирівною на тему: «Адміністрування єдиного соціального внеску» за тел.(0482)42-50-54.

Питання: Чи звільняється від сплати ЄСВ працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?  
Відповідь: Згідно з п. 2 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками ЄСВ.
Платники ЄСВ зобов’язані своєчасно і в повному обсязі нараховувати та сплачувати ЄСВ (п.1 частини другої ст.6 Закону про ЄСВ).
Звільнення від сплати ЄСВ для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.
Питання: Чи є базою нарахування ЄСВ вартість майна та суми коштів, повернутих фізичним особам – засновникам підприємства, попередньо внесених до статутного фонду, у разі ліквідації юридичної особи ?
Відповідь: Обов’язок нараховувати, утримувати та сплачувати ЄСВ за найманих працівників покладено на роботодавців.
Підприємства та інші юридичні особи не є роботодавцями для фізичних осіб – засновників даних юридичних осіб, а фізичні особи – засновники, відповідно, не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, засновниками яких вони є, а отже, у такому випадку не є платниками ЄСВ.
У зв’язку з тим, що майно та суми коштів, попередньо внесених до статутного фонду, які у разі ліквідації (реорганізації) підприємства повертаються засновникам, не є складовою заробітної плати, вартість такого майна та кошти не є базою нарахування ЄСВ.

Інформаційно – комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі
м. Одесси Головного управління Міндоходів в Одеській області

flagОцени статью!

banner

banner

Наши Группы