» » За нереєстрацію податкових накладних – адміністративна відповідальність
ornament-full-title

За нереєстрацію податкових накладних – адміністративна відповідальність

ornament-full-title
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 - IV (зі змінами та доповненнями) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та за певних умов зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії до податкових накладних, за наявності яких платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний зареєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначені у п.11 підр.2 р.ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Згідно з пп.16.1.2 п.16.1 ст.16 ПКУ платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.110.1 ст.110 ПКУ).
За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності як фінансова, адміністративна, кримінальна.
Відповідно до ст.163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X (із змінами та доповненнями) відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням зазначеного, у разі недодержання платником ПДВ вимог щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме неподання податкових накладних в електронній формі до контролюючого органу для реєстрації їх в ЄРПН, до його посадових осіб застосовується адміністративна відповідальність, передбачена ст.163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інформаційно – комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі м. Одесси Головного управління Міндоходів в Одеській області

flagОцени статью!

banner

banner

Наши Группы