» » «Пряма» телефонна лінія на тему : «Електронне адміністрування ПДВ»
ornament-full-title

«Пряма» телефонна лінія на тему : «Електронне адміністрування ПДВ»

ornament-full-title
06.01.2016 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу контролю за декларуванням ПДВ ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області Борболюком М.Л. на тему: «Електронне адміністрування ПДВ» (048) 798-80-43.

Питання: Чи можна податковий кредит за податковими накладними, вчасно зареєстрованими в ЄРПН, показати в наступних звітних періодах за періодом, в якому були складені такі податкові накладні (протягом 365 днів), керуючись абз. 4 п. 198.6 ПКУ?
Відповідь: Так, можна з 29.07.2015 р. Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПКУ I з урахуванням змін, внесених Законом № 643, податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Отже, належним чином складена та своєчасно зареєстрована в ЄРПН податкова накладна може бути включена до складу податкового кредиту з ПДВ (шляхом відображення зазначених у ній сум податку в рядку 10.1 розділу II податкової декларації з ПДВ) того звітного періоду, в якому вона складена, або протягом 365 календарних днів з дати її складення.
Питання: Чи накладатимуть штрафи із ст. 120-1ПКУ платників ПДВ – отримувачів за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування в ЄРПН, які передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг?
Відповідь: Відповідно до статті 1201 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом № 643 штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних накладаються на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації.
Після внесення Законом № 643 змін до статті 192 ПКУ деталізовано механізм складання розрахунків коригування до податкових накладних та порядок їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) як продавцем, так і покупцем.
Так, відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПКУ розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН):
- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.
Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), в тому числі і до податкових накладних, складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягає реєстрації таким платником податку.
Таким чином, штрафні санкції, передбачені п. 1201. 1 ст. 1201 ПКУ за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування, складених починаючи з 01.10.2015, до податкових накладних застосовуватимуться до платника податку, на якого покладено обов’язок реєстрації відповідного розрахунку коригування в ЄРПН, тобто у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг - до отримувача (покупця) товарів/послуг.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області
flagОцени статью!

banner

banner

Наши Группы