» » «Пряма» телефонна лінія на тему : «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з урахування останніх змін у законодавстві»
ornament-full-title

«Пряма» телефонна лінія на тему : «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з урахування останніх змін у законодавстві»

ornament-full-title
20.05.2015 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з   завідувачем сектору адміністрування майнових податків ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області Тхоржевською І. В. на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з урахування останніх змін у законодавстві» тел. (048) 798-80-43.

Питання: Чи оподатковуються в селі, крім будинків, господарські приміщення (гаражі, сараї, лазні)?

Відповідь: Згідно із законодавством, об’єктом оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. його частка. Об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені до житлового фонду, дачні та садові будинки. Будівлі, віднесені до житлового фонду, діляться на типи: житловий будинок (садибного та квартирного типу); прибудова до житлового будинку; квартира; котедж; кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах; садовий будинок; дачний будинок.

Об’єкти нежитлової нерухомості: будівлі готельні; будівлі офісні; будівлі торговельні; гаражі; будівлі промислові та склади; будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки); господарські (присадибні) будівлі; інші будівлі.

Однак стосовно ставок податку чи пільг треба звернутися до рішення саме Вашої сільської ради, адже багато з них прийняли незначні або нульові ставки саме для господарських споруд. Крім того, в 2015 році фізичні особи сплачують податок за 2014 рік, згідно норм минулорічного законодавства господарчі споруди не оподатковувались.


Питання: Хто має надіслати платіжки на сплату податку на нерухоме майно ?

Відповідь: Податок нараховується контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника нерухомості, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку. Податкові повідомлення-рішення та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, направляються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, наступного за базовим звітним періодом (роком).


Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області
flagОцени статью!

banner

banner

Наши Группы